مصوبات نود و هفتمین جلسه شورای آموزش پزشکی

مصوبات نود و هفتمین جلسه شورای آموزش پزشکی و تخصصی:

۱️⃣ تعهد دستیاران بومی: در این جلسه مصوب شد که میزان تعهدات در پذیرش دستیار بومی بر اساس قانون عدالت آموزشی است.

۲️⃣ نحوه اعلام منابع آزمون: منابع درسی (عنوان و سال چاپ آن) در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی حداقل ظرف مهلت ۹ ماه قبل از برگزاری هر آزمون اعلام خواهد شد.

تبصره: هرگونه محدودیت زمانی اعم از سال چاپ، انتشار، افست، ترجمه و ارتباط با سایر آزمون‌ها و … برای استفاده از منابع (مراجع) کلاً حذف می‌شود.

۳️⃣ تغییر زمان برگزاری آزمون: در صورت وقوع شرایط خاص دال بر تغییر تعداد آزمون یا تغییر زمان برگزاری آزمون پذیرش دستیار رشته‌های تخصصی، موضوع در کمیسیون منتخب هفت نفره طرح و بررسی و سپس در نشست فوق العاده شورای آموزش پزشکی و تخصصی نیز مطرح و در صورت تصویب در شورا ابلاغ و لازم الاجرا خواهد شد.

۴️⃣ برنامه کشیک دستیاران: برنامه کشیک دستیاران به نحوی تنظیم شود که توالی دو کشیک پشت سر هم نباشد.

۵️⃣ پذیرش دستیار در رشته پزشکی خانواده: در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ پذیرش دستیار در رشته تخصصی «پزشکی خانواده» در مرحله تکمیل ظرفیت انجام می‌شود.

۶️⃣ حذف مصاحبه از پذیرش دستیار رشته زنان و روان پزشکی : برگزاری مصاحبه در آزمون پذیرش دستیار در رشته‌های تخصصی «روانپزشکی» و «زنان و زایمان» از پنجاهمین دوره آزمون پذیرش دستیاری در سال ۱۴۰۲ و به بعد لغو شد.

97, پذیرش, پزشکی_خانواده, پنجاهمین_دوره, تعهد, تکمیل_ظرفیت, دستیار_بومی, دستیاری, روانپزشکی, زمان_برگزاری_آزمون, زنان, زنان و زایمان, کشیک_دستیارن, مصوبه, منابع_آزمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up