طرح ممنوعیت ادامه تحصیل پزشکان عمومی

💢طرح ممنوعیت ادامه تحصیل پزشکان عمومی به سرانجام نمی‌رسد

📢 به نقل از سایت صدای پزشکان:

🔻عضو کمیسیون بهداشت مجلس در مخالفت با طرح ممنوعیت ادامه تحصیل پزشکان عمومی، گفت: به طور قطع این طرح به سرانجام نمی رسد و مجلس مخالف چنین طرح هایی است.

🔻بشیرخالقی افزود: ممانعت از ادامه تحصیل پزشکان برای افزایش ماندگاری در مناطق محروم به هیچ وجه اقدام درستی نیست. باید تامین زیرساخت ها در مناطق محروم و ارائه مشوق های مناسب به پزشکان مورد توجه قرار گیرد در واقع این با این کار صورت مساله پاک می شود اما مشکلات باقی می ماند.

🔻خالقی تصریح کرد: تصمیم گیری برای اجرای طرح مذکور بر عهده وزارت بهداشت است.

🔻وی ادامه داد: در گذشته قانونی تصویب شد که بر اساس آن پزشکان برای ادامه تحصیل تعهد می دادند تا پس از پایان تخصص به میزان دوران تحصیل یا دو برابر آن در مناطق محروم خدمات رسانی کنند بنابراین در طرح مذکور نیز می توان به این رویه عمل کرد یعنی در کنار ادامه تحصیل در مناطق محروم مشغول خدمت شوند.


📣آخرین وضعیت طرح ممنوعیت ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی

📰 به نقل از سایت صدای پزشکان (medvoice) :

🔻معاون آموزشی وزیر بهداشت با تاکید بر این که ادامه تحصیل فارغ‌التحصیلان دوره پزشکی عمومی بعد از گذراندن امریه قابل دفاع است، گفت: در حال حاضر وزیر بهداشت با پذیرش فارغ‌التحصیلان پزشکی عمومی که در گروه استعداد درخشان هستند بدون گذراندن طرح موافقت کرده است.
🔻دکتر لاریجانی تاکید کرد: وزیر بهداشت با موضوع ادامه تحصیل دانشجویان رشته‌های علوم پزشکی که استعدادهای درخشان هستند، موافقت کرد تا این افراد پیش از گذراندن طرح در آزمون دستیاری شرکت کنند.
🔻معاون آموزشی وزیر بهداشت در خصوص آخرین وضعیت دانشگاه غیر انتفاعی نیز گفت: مصوبه‌ای که در این زمینه وجود داشت، با نظر وزیر بهداشت به شورای گسترش داده شده و از این شورا درخواست شد که در این زمینه کار کند.

📍 ضمنا استریتی با ازدواج، قانون جداگانه و بسیار محکم تری هست (قانون تسهیل ازدواج جوانان) که خیلی بعیده تغییری کنه.
💍 مخصوصا تو وضعیت اقتصادی فعلی و هزینه های کمرشکن زندگی مشترک ☠️

 

ممنوعیت، تحصیل، پزشکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up